Posouzení navrhovaných PPO s územními plány

Posouzení navrhovaných PPO s územními plány

Při posuzování souladu navrhovaných protipovodňových opatření s územními plány byla využita analýza pasportu územně plánovací dokumentace a zákresy navrhovaných protipovodňových opatření. Byl sledován soulad s územním plánem, tj. nutnost zákrasu navrhovaných ploch pro výstavbu protipovodňových opatření v územním plánu. Požadavek na soulad s územním plánem je nutný i pro zařazení do úrovně zpracování kategorie 1, tj. předpoklad pro stanovení priority a následně možnost realizace takového opatření. Při absenci protipovodňových opatření v územních plánech tzn. nesouladu s územním plánem je třeba vyvolat změnu územního plánu. V rámci Královéhradeckého kraje bylo v nesouladu s územním plánem cca. 15 % protipovoňových opatření.

Protipovodňová opatření v souladu s územím plánem (k 30.11.2013)

clip0519

clip0520

ANO